Oktatás ideje: 2024. Szeptember 27. - 2025. December 31.
Képzési helyszín: M-STÚDIUM Oktatásszervező Kft.
Oktatásszervező: Wéber Mária
weber.maria@mstudium.hu
+36303858917
https://www.m-studium.hu
Képzések: Intézményi képzések
Képzés megtekintések: 73
A szociális szolgáltatásokat érintően kialakított új képzéssel az ágazatban munkavállalóként jelen lévő, a személyes gondoskodást nyújtó szociális intézmények szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet (a továbbiakban: SzCsM rendelet) 3. számú mellékletében meghatározott szakképzettséggel nem rendelkező, szakmai munkakörben foglalkoztatott munkavállalók számára, a munkakörbe tartozó tevékenységek szakszerű elvégzését támogató kompetenciabővítésre és tudásátadásra kerül sor.
Várjuk szociális intézmények jelentkezését!
Az M-STÚDIUM elkíséri a hallgatókat a záróvizsga végéig, melynek az adminisztrációját teljes körűen mi intézzük.
További információ: Wéber Mária +36303858917
A képzés elméleti és gyakorlati ismeretekkel kíván segítséget és támogatást nyújtani a szakképzettséggel nem rendelkező személy részére, ami felkészülést biztosít a szakképzett ápoló vagy gondozó irányítása mellett a fogyatékos személy személyre szabott ellátásában.
A fogyatékos személyek segítője képzés több szakterület együttműködésén alapul és ennek szellemében mutatja be a fogyatékos személyek ellátásának egymásra épülő összetett rendszerét és kihívásait.
A képzés óraszáma: 300 óra (Elmélet 180 óra – Gyakorlat 120 óra)
Megengedett hiányzás: 10% (30 óra)
A képzés által nyújtott képesítés: A képzésben résztvevő "Fogyatékos személyek segítője" tanúsítványt kap.
Fogyatékos személyek számára biztosított személyes gondoskodást nyújtó szociális alap-vagy szakosított ellátásban, az 1/2000. (1. 7.) SzCsM rendelet 6. § (2) bekezdésében meghatározott szakmai létszám keretében, gondozó munkakörben, szakirányú szakképzettség hiányában foglalkoztatott munkavállalók.
A Fogyatékos személyek segítője képzés célja:
A képzésben résztvevők szakmai rálátásának és célcsoport specifikus ismereteinek bővítése oly módon, hogy az egységes szabályok és egységes szakmai tartalom mentén valósuljon meg a képzési program.
A szociális ágazati képzési struktúrában a fogyatékos személyek segítője képzés kialakítása és tananyag felépítése a meghatározott szakképzettséggel nem rendelkező munkavállalók számára került kialakításra. Célja a szakképzettséggel nem rendelkező személyek szakértelmének növelése, szakmai rálátásának tágítása, szemléletformálása, kompetenciabővítése, a célcsop011 specifikus ismeretek átadása, a munkakörhöz tartozó gyakorlati tevékenységek szakszerű elvégzésének megismerése, és a megfelelő szakmai együttműködés kialakítása.
A segítő képzést elvégző személy a szakképzett ápoló vagy gondozó (a továbbiakban: gondozó) munkakörben foglalkoztatott személy közvetlen irányítása/felügyelete mellett munkaköri feladatait hatékonyan végzi, és a gondozó irányításával képessé válik a személyes gondoskodást nyújtó szociális szolgáltatás szakmai munkájában történő aktív feladatellátásra.
A képzés kialakításának hosszú távú célja a szakképzettséggel nem rendelkező személyek ágazat iránti elköteleződésének elmélyítése, az ágazat profiljába tartozó szakmai végzettség jövőbeni megszerzésének elősegítése és a szociális pályán való munkavállalás megalapozása.
A képzés során megszerezhető kompetenciák:
A Fogyatékos személyek segítője szakképesítéssel rendelkező képes:
A képző a záróvizsgát a képzés utolsó napját követő 60 napon belül köteles megszervezni. A záróvizsga időpontjáról a képző legalább 30 nappal korábban írásban tájékoztatja a képzésben részt vevő személyt. A képző az NSZJ-nek a vizsga megkezdése előtt legalább 30 nappal írásban bejelenti a záróvizsgát, és megküldi a képzési programban meghatározott záróvizsgára bocsátás feltételeinek teljesítéséről szóló igazolást.
A záróvizsga 3 tagú vizsgabizottság előtt történik.
A képzésben részt vevő személy kihúzott tétel alapján beszámol az elméleti és gyakorlati képzésen megszerzett tudásáról (felkészülési idő: 10 perc/vizsgázó, felelési idő: 10 perc/vizsgázó).
A vizsgacsoport létszáma minimum 8 fő, maximum 30 fő.
Záróvizsgára az bocsátható, aki a képzési programban megállapított vizsgára bocsátási követelményeknek eleget tesz.